Malým pacientům Dětské kliniky opět pomůžou Vánoční hvězda a Věncování
11. 11. 2019

Malým pacientům Dětské kliniky opět pomůžou Vánoční hvězda a Věncování

Přípravy na dvě tradiční charitativní akce vrcholí v těchto dnech na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc. Od 18. listopadu budou přímo na klinice v prodeji adventní věnce a věnečky, které vytvoří nemocné děti, jejich rodiče, sestřičky a další dobrovolníci v rámci Věncování. Od 19. listopadu pak obecně prospěšná společnost Šance bude do řady měst celé České republiky distribuovat pryšec nádherný, tedy vánoční hvězdu. Výtěžek z obou dobročinných akcí pomůže nemocným dětem a jejich rodinám.

Přečíst
Nové nástroje a čtvrt milionu korun. Modrý hroch opět pomáhá olomoucké dětské chirurgii
26. 9. 2019

Už dvanáctým rokem pořádá Nadační fond Modrý hroch benefiční golfové turnaje, jejichž výtěžek pomáhá malým pacientům dětských chirurgických oddělení. Vloni se akce Charity Golf Modrý hroch poprvé uskutečnila také v Olomouci a vybralo se při ní 150 tisíc korun. Letos to bylo dokonce už 254 tisíc. Nástroje pořízené z výtěžku loňského turnaje i symbolický šek z toho letošního předaly zástupkyně nadace dětskému chirurgickému oddělení Fakultní nemocnice Olomouc ve středu 25. září 2019.

Přečíst
Za zdravím do hor. Letní tábor pro alergické a astmatické děti pod patronací FN Olomouc letos oslavil už třicítku
24. 7. 2019

Daleko od civilizace, v klidu neporušené přírody. Už potřicáté letos uspořádal spolek rodičů astmatických a alergických dětí Alergo ve spolupráci s Dětskou klinikou Fakultní nemocnice Olomouc letní tábor pro astmatiky a děti s cystickou fibrozou. Základnou pro jubilejní ročník tábora se opět stala jesenická horská osada Pekařov nacházející se mezi Velkými Losinami a Hanušovicemi.